دیداررئیس تئاتر عروسکی دولت تاجیکستان

. 

 با مدیر مرکز تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری  

. 

   روز دوشنبه چهارم خرداد سالجاری مدیریت تئاتر و تئاتر عروسکی کانون میزبان کنجا ابراهیم اف رئیس تئاتر عروسکی دولتی تاجیکستان بودند.

در این دیدار محمد سیمزاری مدیر تئاتر و تئاتر عروسکی کانون ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از حضور آقای ابراهیم اف در ایران به شرح مختصری از تاریخچه تئاتر و تئاتر عروسکی در ایران پرداخته، به برنامه های گذشته و حال و آینده تئاتر کانون اشاره کرده و علاقمندی کانون را جهت برقراری ارتباط فرهنگی با کشور تاجیکستان ابراز نمود. وی با تاکید بر مشترکات فرهنگی ایران و تاجیکستان کشور مخصوصاً همزبانی ، خواستار تبادل گروههای تئاتری بین دو کشور گردید . در ادامه این جلسه که با حضور کارشناسان فرهنگی حوزه معاونت فرهنگی تشکیل شده بود آقای علی خانجانی نیز به برگزاری دوازده دوره جشنواره نمایش عروسکی کانون در سطح کشور اشاره نموده و از این جشنواره ها بعنوان بهترین مکان برای تبادل تجربیات یاد کردند و افزودند سال گذشته گروه خوبی از تاجیکستان به سرپرستی آقای ابراهیم اف در جشنواره سراسری نمایش عروسکی حضور پیدا کردند که این حرکت بسیار خوب و سازنده بود و ما باید به تداوم چنین ارتباطاتی بیشتر فکر کنیم .  

 

 

آقای ابراهیم اف نیز ضمن دعوت از گروههای نمایش عروسکی فعال کشور ایران جهت شرکت در فستیوال بین المللی که با مشارکت روسیه برگزار می گردد. علاقمندی خود را برای تبادل گروههای نمایش بین دو کشور ابراز نمود . رئیس تئاتر عروسکی دولت تاجیکستان پیشنهاد اجرای یک کار مشترک با قصه ای ایرانی و با حضور مشترک هنرمندان ایرانی و تاجیکی را ارائه نموده و آمادگی همه جانبه خود را برای اینکار اعلام نمود .

در ادامه آثار تصویری رسیده از نمایشهای استانها مورد بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد از میان نمایش های ارسال شده از استانهای مختلف کشور مدیریت تئاتر cd دو گروه را جهت بازبینی به جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی روسیه ارسال نماید تا از میان آنها از یک گروه جهت شرکت در جشنواره دعوت بعمل آید .

 

منبع : مرکز تولید تئاتر کانون