مدیریت تئاتر کانون خبر داد: 

.

 افزایش مراکز تئاتر کانون 

..

 از یک مرکز به سی و یک مرکز

 

 

 

    محمد سمیزاری مدیر تئاتر و تئاتر عروسکی کانون در گردهم آیی سراسری کارشناسان رابط نمایش کانون گفت: مراکز تئاتر کانون از یک مرکز به سی و یک مرکز افزایش یافته است.

    به گزارش واحد هنری کانون بوشهر در این گردهم آیی سه روزه که از تاریخ 26 الی 28 خرداد ماه در مرکز تئاتر کانون برگزار شد؛ محمد سیمزاری بیان داشت : تئاتر یک هنر مقدس است که به واسطه آن می شود تأثیرات بسزایی را در جامعه به وجود آورد .

   وی ایجاد مراکز تئاتر در استان ها را یکی از حرکات مهم در روند شکل گیری و اتحاد در بین مراکز یاد کرد و آن را پایگاهی برای ارائه فعالیتهای نمایشی برای کودکان و نوجوانان دانست . 

 

 

    مدیریت تئاتر کانون در خصوص وظایف اصلی این مراکز بیان داشت: فرهنگ سازی تئاتر ، ورود در عرصه تولید ،  نظارت بر تئاتر تربیتی ( تئاتر فرایند محور ) ، الگوی رفتاری مناسب در فضای کارگردانی نمایش ها از مهم ترین وظایف این مراکز است.  

 

 

    سیمزاری تئاتر در کانون را به دو بخش مراکز و تولید تقسیم کرد و بیان داشت: در مراکز فرهنگی و هنری کانون تئاتر با کودکان و نوجوانان  فرایند محور است اما در بخش تولید روند حرفه ای و برایند آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است که انشاء ا... به همت تمامی دست اندرکاران کانونی، مراکز تئاتر در استانها تأسیس و با حضور هنرمندان عرصه تئاتر در این مراکز آثار نمایشی، چه تئاتر زنده و چه تئاتر عروسکی تولید و اجرا گردد.  

 

 

    گفتنی است در این گردهمایی مهندس چینی فروشان مدیر عامل و صدرالله اسدبیگی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز حضور داشتند که ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این گردهم آیی تولید تئاتر حرفه ای در مراکز استانها را گامی مهم در عرصه تئاتر کودک و نوجوان دانستند. 

 

  

    در این گردهمایی سه روزه، کارشناسان رابط نمایش استانها نیز به شرح گزارشی از  عملکرد و برنامه های استانهای خود در زمینه تئاتر ، وضعیت سالن ها ، اجراها ( چه در بخش اعضا و چه در بخش تولید ) و امکانات موجود در استان ها پرداختند.

    شایان ذکر است مراسم اختتامیه این گردهم آیی که در روز پنجشنبه 28 خرداد ماه برگزار گردید پس از صحبت های مدیر عامل کانون و مدیر تئاترکانون از زحمات چند ساله آقای حیدری مدیر سابق مرکز تئاتر تقدیر به عمل آمد. 

 

 

    در پایان پس از اجرای بسیار زیبا و دلنشین گروه موسیقی سنتی و اجرای یک نمایش عروسکی با گرفتن یک عکس دسته جمعی ، اولین گردهم آیی سراسری رابطین نمایش کار خود را به پایان رساند.

 

برخی از موارد مهمی که در این گردهمایی مطرح شد به شرح ذیل می باشد: 

ü       ارائه گزارش فصلی به مدیریت تئاتر

ü       بازدید از سایت مرکز تئاتر

ü       ارسال ماهانه گزارش های نمایش به مرکز تئاتر

ü       بازدید از مراکز و ارائه عملکرد در زمینه تئاتر و تئاتر عروسکی

ü       انتشار فصلنامه آموزشی و تخصصی تئاتر کودک و نوجوان در مرکز تئاتر

ü       آموزش

ü       رعایت سلسله مراتب کاری در روند شکل گیری و تولید تئاتر ( ارسال متن – بررسی متن – تأییدیه و مجوز کار و ... )

ü       کلیه کار ها از طریق کارشناس رابط نمایش در هر استان انجام شود

ü       هرگونه فعالیت تئاتری می بایست از قبل به اطلاع کارشناسان رابط نمایشی در استانها رسیده باشد

 

 

 

. 

 

. 

 

. 

 

 

 

منبع : نقش های آفرینش ( وبلاگ هنری کانون استان بوشهر )