از خاک تا خورشید  

 .

    پرسش: چطور می شه  یک انسان از کالبد خاکی رها بشه وبه اوج ، به خورشید برسه؟

    پاسخ: خب اینکه از خودش رها شود و فقط وفقط به وحدانیت خداوند فکر کنه و اصل کلام:خدایی شود .

    به نوشتن وگفتن بسیار راحته اما کار سختیه.فوق العاده مشکل وخاص برگزیدگان خود خداست. فقط اونا.

    تا می گیم وحدانیت و تا کلمه ی توحید تو ذهن ما نقش می بنده ؛ بلافاصله نام حضرت ابراهیم «ع» بر سر زبانها می آید : ابراهیم قهرمان توحید ویکتا پرستی. کسی که بر علائق دنیوی پا گذاشت و از سخت ترین امتحانات الهی عبور کرد ونمره اش در درس توحید بیست شد.

     بچه های نمایش مرکز فرهنگی هنری شماره ی 2 بوشهر ، قصد دارند توحید و عشق الهی ابراهیم را از منظر هاجر و از سوی دیگر از منظر شیطان به معرض نمایش بگذارند.

الگوی کار آنها یکی شدن است : یک ، واحد؛ که نماد تئاتر است. تئاتر که هنر اول است و اول هنر است و راه ما راه یکی شدن است.

    متن این نمایش که نامش «از خاک تا خورشید » است . نوشتن آن را من به عهده داشته ام و اجرای آن را این بچه های پر شور و حال به عهده دارند:  

.

 

.

این عکس در مراسم افطاری در یکی از غروب های مقدس ماه رمضان گرفنیم.بعد از یک تمرین 3 ساعته.می بینین خنده از لباشون نمی افته.

    تو این تابستون داغ بوشهر که خورشید خانوم واسه ی خودش سروری می کنه ؛ هر روز همه  آمده ایم،متن را بارها خوانده ایم ، تحلیل کرده ایم،نقشها تقسیم شده اند،روی شیو های اجرا فکر کرده ایم و و و ...

    تو این روزها که رفته اند و دارن میان ؛ گر چه من نام کارگردان را برای بچه ها داشته ام ؛ اما این بچه ها بوده اند  که نخهای این کارگردان نمایششون را به دست گرفته اند ؛ جان بخشیده اند و بر سر ذوق آورده اند و هدایت کرده اند.خب دیگه هر کی ندونه شما که می دونین که کارگردان یک سر دارد و هزارا ن سودا (لطفاً سودا به تئاتر تعبیر نشود و بالعکس)

    منظور : اینجانب این روزها یک مربی هزار دست و پا بوده  و بایستی همچنان باشم تا مبادا هیچ یک از ابعاد گسترده کار از من بگریزد.از موسیقی و طراح دکور گرفته تا ساخت وسایل صحنه وعروسک ها ولباس و ...خرید های متنوع وخیاطی و دارالقران و  در کناراینها اضافه می کنم :سر و سامان دادن به نمایشنامه های بچه ها در کارگاه نمایشنامه نویسی و...

    (حقیقتاٌ سه نقطه برای ادامه ی شرح کارهای این حقیر تعداد فوق العاده اندکی است.)

                                                            « توکلت علی الله»