مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر خبر داد:   

.

     ثبت نام برنامه های اوقات فراغت کانون آغاز شد

  

 .

.

از اول خرداد ماه ثبت نام کلاس ها و ویژه برنامه های اوقات فراغت کانون در 15 کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شد.

    به گزارش روابط عمومی کانون صبح روز یکشنبه دوم خرداد ماه غلامعلی قادریان مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در مصاحبه با واحد مرکزی خبر ضمن بیان این مطلب افزود: کلیه 15 کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر از روز اول خرداد ماه کار ثبت نام از داوطلبان شرکت در کلاس های تابستانی را آغاز کرده اند که این کلاس ها از اول تیر ماه به مدت 2 ماه ادامه خواهند داشت.

    قادریان در خصوص تعداد و عنوان کلاس ها بیان داشت: تابستان امسال 240 کلاس مختلف در زمینه های : « نقاشی ، سفال ، کاردستی ، زبان انگلیسی ، نمایش ، خوشنویسی ، شطرنج ، موسیقی ، نمایشنامه نویسی ، قرآن و کارگاه های ادبی» برگزار خواهد  شد که پیش بینی می کنیم امسال حدود 7 هزار نفر در این برنامه ها شرکت کنند.

    مدیر کانون استان بوشهر ضمن دعوت از کودکان و نوجوانان این استان برای عضویت در مراکز کانون گفت: کودکان و نوجوانان 6 الی 16 ساله می توانند با مراجعه به یکی از کتابخانه های کانون پرورش فکری در شهر خود به مدت یکسال به عضویت این مراکز در آمده و از 34 برنامه متنوع شامل : « قصه گویی ، شعر خوانی ، روخوانی کتاب ، معرفی شخصیت ، معرفی سرزمین ، مسابقه ، نمایش عروسکی ، بازی و سرگرمی ، نمایش خلاق ، آشنایی با احکام ، قصه نویسی ، آموزش شعر و ... » بهره مند شوند.

    مدیر کانون استان بوشهر در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعداد اعضاء و کتب موجود در استان بیان داشت: تا آخر اسفند ماه سال 1388 بیش از 9011 کودک و نوجوان شامل:  5021 دختر  و 3990  پسر به عضویت مراکز کانون در آمده اند ، همچنین کتابخانه های کانون نیز در حال حاضر دارای 148885 جلد کتاب با موضوعات مختلف ویژه گروه های مختلف سنی کودک و نوجوان می باشد. 

    قادریان در خصوص ویژه برنامه های مهم تابستانی کانون نیز گفت: ان شاء الله در تابستان امسال که با ماه مبارک رمضان نیز مصادف شده است نمایشگاهی از آثار نقاشی کودکان و نوجوانان استان با عنوان: « جلوه های آسمانی » برگزار خواهیم کرد. برگزاری همایش ادبی ، نقل و نمایش از مثنوی معنوی ، جشنواره قصه گویی و چندین گردهمایی تخصصی از دیگر برنامه های کانون در تابستان امسال خواهد بود.

    در حال حاضر کانون در شهرهای مختلف استان بوشهر دارای 18 کتابخانه ثابت ، پستی و سیار روستایی شامل: 2 کتابخانه ثابت و یک پستی در بوشهر ، یک کتابخانه ثابت و یک کتابخانه سیار روستایی در خورموج ، یک کتابخانه ثابت و یک کتابخانه پستی در برازجان و در شهرهای دیلم ، گناوه ، ریگ ، وحدتیه ، دالکی ، اهرم ، کاکی ، بردخون ، دیر ، کنگان هر کدام دارای یک کتابخانه ثابت می باشد.

    شایان ذکر است کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1388 از طرف ستاد ارزیابی اوقات فراغت استان بوشهر به عنوان مقاوم دوم در بین دستگاه های فعال در برنامه های اوقات فراغت معرفی گردید.