اولین جشنواره کارگاهی تئاتر بازیگر با عنوان " آینه‌های روبرو " در مرکز شماره 2 بوشهر به روی صحنه رفت.


به گزارش مرکز شماره 2 بوشهر، در این جشنواره، اعضا 4 گروه نمایشی مرکز 2 بوشهر در حضور خانواده‌ها، کارشناسان استان و مربیان مرکز، 4 نمایش‌نامه را که به قلم خود نوشته‌بودند؛ به روی صحنه بردند.

این اعضاء خلاق و هنرمند از نوجوانان فعال در کارگاه نمایش‌نامه‌نویسی مرکز در کنار مربی خود – حمیده ناجی – فعالیت نمایشی خود را از نیمه‌ی دوم خردادماه سال جاری از سر گرفته‌اند. این اعضاء نوجوان در کارگاه نمایش‌نامه‌نویسی، در بستری از فعالیت‌های نمایش خلاق، نمایش‌نامه‌خوانی، نقد نمایشنامه و تئاتر، طبق برنامه‌ی آموزشی مدون به آموزش اصول و مبانی نمایشنامه‌نویسی و اجرای یک متن نمایشی بر صحنه مشغول بوده‌اند.

گفتنی‌است که این هنرمندان نوجوان در تیرماه امسال نیز 2 اجرای نمایش بازیگر از افسانه پریان به شیوه‌ی امروزی شده و خلاق به روی صحنه برده‌اند.

محمدعلی یزدان‌شناس کارشناس آفرینش‌های هنری و تئاتر اداره کل کانون استان بوشهر که در این جشنواره حضور داشتند، هدف از اجرای این جشنواره را پرورش و تقویت هرچه افزون‌تر حس در بیان، میمیک، تمرکز و تخیل و تجسم نمایشی در اعضاء نوجوان و علاقمند به هنر نمایش عنوان کرد و افزود: این شیوه مؤثرترین روش در جهت تعالی و بالندگی مبانی تئاتر و ارائه این اصول در نمایش عروسکی‌است.

ملیحه کرمی مسئول مرکز شماره 2 بوشهر ضمن خرسندی از اجرای جشنواره آینه‌های روبرو در حضور اعضاء پرشور نوجوان در کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی خبر داد و افزود این کارگاه‌ها که در بستر نمایش فرایندمحور در مرکز جاری‌است، در طول فصل‌های مختلف سال در مرکز جریان دارد و هم‌اکنون فصل جدید خود را آغاز نموده‌است.

حمیده ناجی مربی فرهنگی و کارگاه نمایش ضمن قدردانی از حمایت‌های بی‌شائبه سرکار خانم امیرپور مدیرکل محترم کانون، نمایش‌های اجرا شده را نمایش‌هایی درخور تقدیر دانسته و اظهار کرد: تمام روند اجرایی آنها را پروسه‌ای فرایندمحور و در اندیشه و دستان خلاق اعضاء نوجوان کارگاه برشمرد.

درپایان پس از اجری نمایش‌های "حکایتی از حکاین‌ها" ، "دلقک غمگین" ، "یخی که عاشق خورشید شد" و "قرمز و آبی" طی آئینی تمامی اعضاء گروه‌ها با اهداء لوح تقدیر و بن فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی‌است در این مراسم علاوه بر میهمانان عضو، والدین گروه‌های شرکت‌کننده نیز حضور داشتند.